• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Як повернути борг?

Як повернути борг?

Давайте подивимося правді в очі: заборгованість між контрагентами або позикодавцем і позичальником виникає у всіх сферах і в різний час. Не тільки під час кризи суди переповнені позовами про повернення заборгованості – таке явище можна спостерігати і не в кризовий час. А значить, займаючись господарською діяльністю або просто позичаючи гроші, потрібно завжди розуміти, як буде вирішуватись питання щодо повернення заборгованості.

Досудове вирішення проблеми

При стягненні боргу в судовому порядку насамперед необхідно враховувати, що для стягнення потрібен час на розгляд справи в суді, а надалі, в разі виграної справи, ще й на виконання рішення. Навіть якщо суд розгляне справу протягом місяця, то виконуватися рішення без правової допомоги може і рік, і два. Крім того, не кожне рішення суду виконується в повній мірі.

Повернення боргу без звернення до суду є найкращим варіантом вирішення проблеми. Це економить час, гроші на судові витрати та на юридичні послуги. Тому питання щодо повернення заборгованості краще починати з досудового врегулювання, заручившись високопрофесійною юридичною підтримкою.

Адвокат Компанії «Слинько та партнери», приймаючи справу щодо повернення заборгованості до розгляду:

 • проводить правовий аналіз обставин справи;

 • вибирає найбільш ефективну стратегію;

 • вживає заходів щодо збору документів, які є доказами у справі.

На підставі зібраних даних є можливість пред’явити боржникові реальні докази, які будуть спонукати його йти на компроміс і шукати шляхи повернення заборгованості. Нерідко такими доводами є факти, які вказують на те, що в діяннях боржника присутні ознаки такого злочину, як шахрайство. Перспектива спілкування з правоохоронними органами зазвичай спонукає до повернення боргу без суду.

Звернення до суду

Якщо проблему не вдалося вирішити в досудовому порядку, необхідно звертатися до суду.

  Тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий порядок, як правило, складається з таких етапів:

 • підготовка та подання позовної заяви, разом із зібраними доказами, до суду;

 • розгляд справи в суді;

 • отримання рішення суду, яке набрало законної сили, і виконавчого документа;

 • правове супроводження виконання судового рішення.

Ефективність цього етапу судового стягнення залежить від того, наскільки добре проведена досудова робота.

Важливо знати! Достовірна і повна інформація про наявність майна (та/або грошових коштів) у боржника дозволяє накласти судову заборону на зміну права власності (продаж, дарування) на таке майно (та/або грошові кошти), що значно збільшує ефективність стягнення заборгованості.

При розгляді справ про повернення боргу в господарських та цивільних судах, в якості доказів має значення, перш за все, документальне підтвердження факту отримання боржником коштів або матеріальних цінностей. Наприклад, в справах про позичання грошей таким доказом є розписка, в якій вказані дата отримання і сума, а також наявний підпис боржника. Такий документ має юридичну силу без нотаріального посвідчення.

Нерідко допомога адвоката по поверненню боргу потрібна саме на заключних етапах, коли рішення суду є, але воно не виконується.

Пам’ятайте, що недбалість і некомпетентність на будь-якому з описаних етапів повернення боргу – це шлях до програшу і неповернення боргу. А це тягне за собою не тільки фінансові, а й репутаційні втрати.

У нашому активі:

адвокати з досвідом роботи в сфері права більше ніж 25 років;

позитивна судова практика по стягненню заборгованості;

напрацьовані практикою алгоритми ефективної правової допомоги по стягненню заборгованості.

Адвокати Компанії «Слинько та партнери» готові допомогти Вам стягнути заборгованість найбільш ефективним шляхом у найкоротші терміни.

 • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
 • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
 • Ми гарантуємо високу якість послуг.
 • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
 • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.