• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

З першого січня 2015 року операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за новими правилами

З першого січня 2015 року  операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за новими правилами

07 травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань».

Після змін внесених до Податкового кодексу України заборгованість фізичних осіб, прощена кредитором вважається безнадійною, за винятком заборгованості осіб, пов’язаних з таким кредитором, та осіб, які перебувають (перебували) з таким кредитором у трудових відносинах.

Не вважається додатковим благом платника податку на доходи фізичних осіб та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Національного банку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Норми цього пункту застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року. Дія цього абзацу поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалися починаючи з 1 січня 2015 року.

Таким чином, закон надає платникам податку на доходи фізичних осіб певні податкові преференції по операціям з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті.

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.