• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Тепер продаж мобільних телефонів фізичними особами – підприємцями можливий тільки із застосуванням РРО

Тепер продаж мобільних телефонів фізичними особами – підприємцями можливий тільки із застосуванням РРО

Одним з нововведень податкової реформи в 2017 році є прийнята КМУ Постанова №231 від 16.03.2017, якою значно розширюється сфера застосування РРО для тих ФОП, які перебувають на єдиному податку. Зміна законодавства викликала найбільше запитань у ФОП, що реалізують мобільні засоби зв’язку.

Почнемо по черзі.

Згідно зі змінами, внесеними законодавчим органом у 2016 році щодо застосування у своїй діяльності РРО, звільнені раніше від необхідності використовувати РРО, після внесених змін, певні категорії господарюючих суб’єктів (про них мова піде нижче) зобов’язані застосовувати РРО при продажу приладів (побутової техніки), які:

 • є технічно складними (визначення такої групи товарів законодавець не дає, зате прийнятий чіткий їх Перелік, згідно Постанови КМУ №231 від 16.03.2017);

 • підлягають гарантійному ремонту, тобто поточному ремонту придбаного товару в період дії гарантійного терміну.

ПКУ (п.296.10 ст.296) також говорить про те, що застосування РРО для тих, хто є платником єдиного податку, незалежно від групи (I, II або III) не обов’язкове, за винятком «єдинників», які займаються реалізацією таких товарів, що підпадають під вищевказані критерії.

Таким чином, при реалізації товарів із зазначеного вище Переліку, шляхом готівкового розрахунку, ФОП – «єдинники» зобов’язані застосовувати РРО. У їх число увійшли планшети, смартфони, мобільні телефони, супутникові телефони, інше.

При продажу смартфонів і мобільних телефонів ФОП – «єдинникам» необхідно враховувати такі моменти:

 • «єдинники», незалежно від розміру отриманого доходу від своєї діяльності, зобов’язані застосовувати РРО;

 • не передбачено жодних винятків, які надають можливість не використовувати РРО для реалізації техніки, яка була у вжитку (іншими словами, телефони, які були раніше у використанні, можна реалізовувати тільки із застосуванням РРО);

 • застосовувати РРО повинні ФОП всіх груп (I, II або III);

 • застосування РРО передбачено при продажу товарів, які увійшли до Переліку, згідно вищевказаної Постанови КМУ, всі інші товари даною категорією підприємців можуть реалізовуватися без застосування РРО (пункт 296.10 статті 296 ПКУ).

  Як оскаржити рішення адміністративного суду? Досвідчений адвокат в адміністративних справах допоможе!

Про це йдеться і в податковій консультації ДФС від 16.05.2017. Орган фіскальної служби роз’яснив необхідність застосування РРО, незалежно від того, реалізуються нові або вживані мобільні телефони.

 • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
 • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
 • Ми гарантуємо високу якість послуг.
 • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
 • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.