• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Куди та в які строки подавати скаргу на рішення податкової?

Куди та в які строки подавати скаргу на рішення податкової?

Забезпечення сталого економічного зростання в Україні є неможливим без підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання. Важливою умовою підвищення рівня бізнес-активності та ефективності господарської діяльності є досконала система оподаткування. Конституцією України встановлено, що податки повинні сплачувати всі у розмірах і на підставах, визначених законом. Однією з умов дотримання законності нарахування та сплати податків є гарантування державою захисту та відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів платників податків.

Порядок оформлення і подання скарг платниками податків

05 лютого 2014 року набрав чинності Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів.
Вказаним порядком визначено процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів доходів і зборів під час адміністративного оскарження.

Порядок передбачає дворівневу систему оскарження. Скарга подається до органу доходів і зборів вищого рівня протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником податків рішення органу доходів і зборів, що оскаржується. У разі якщо орган доходів і зборів приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до органу доходів і зборів вищого рівня.

Якщо відповідно до Податкового кодексу України орган доходів і зборів самостійно визначає грошове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження такого рішення протягом тридцяти календарних днів, що настають за днем надходження такого рішення.

Як і коли подати скаргу на рішення ДПІ?

Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до органів доходів і зборів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів. Скарги на рішення органів доходів і зборів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до Міністерства доходів і зборів України. Рішення Міністерства доходів і зборів України, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

  Запит податкової – вирок чи «справа техніки»?

Під час адміністративного оскарження слід пам’ятати, що у разі коли пошта не може вручити платнику податків рішення за результатами розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти рішення за результатами розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, рішення за результатами розгляду скарги вважається врученим платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Враховуючи зазначене, невчасне отримання рішення за результатами розгляду первинної скарги може мати наслідком сплив встановленого порядком строку та втрату можливості оскарження рішення до органу доходів і зборів вищого рівня.

Отже, рекомендуємо після подання скарги пильно слідкувати за надходженням поштових відправлень на адресу платника податків.

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.