• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

До 25 травня 2015 р. державному реєстратору необхідно подати відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера, вигодоодержувача) Вашого підприємства.

Чим передбачено такий обов’язок?

Відповідно до п.2 прикінцевих та перехідних положень Закону України від 14 жовтня 2014 р. №1701-VII, що набрав чинності 25 листопада 2014р., юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), їх засновника, якщо засновник – юридична особа, упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник (контролер, вигодоодержувач)?

Відповідно до Закону №1702VII від 14 жовтня 2014 р., що набрав чинності 06 лютого 2015р., кінцевий бенефіціарний власник (контролер) – фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому кінцевим бенефіціарним власником (контролером) не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

  Розрахунки через РРО з відстроченням платежу

Яким чином подати такі відомості?

З метою забезпечення внесення до Єдиного державного реєстру інформації про юридичну особу, яка передбачена положеннями Закону №1701-VII, наказом Міністерства юстиції України від 03 грудня 2014р. №2046/5 внесені відповідні доповнення до реєстраційних карток «Форма 1», «Форма 2» та «Форма 4».

З метою виконання пункту 2 прикінцевих та перехідних положень Закону №1701 уповноважений представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку «Форма 4», в якій заповнити відповідні поля для внесення до Єдиного державного реєстру необхідних відомостей.

Зверніть увагу!!!

Внесено зміни до реєстраційних карток. Форми реєстраційних карток можна переглянути тут http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0421-15

Підписує картку керівник юридичної особи.

Подати картку потрібно за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи, що може здійснити особисто керівник юридичної особи або належним чином уповноважена особа.

Також, Закон надає можливість надіслати таку картку поштовим відправленням з описом вкладення, але в такому разі підпис керівника має бути нотаріально засвідченим.

Якщо не подати державному реєстратору такі відомості?

Статтею 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи – тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, штраф від 5100 до 8500 грн.

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.