• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Апеляційне та касаційне оскарження рішень господарського суду – завдання для професійного адвоката!

Апеляційне та касаційне оскарження рішень господарського суду – завдання для професійного адвоката!

Будь-яке рішення, прийняте господарським судом, яке не задовольняє Вас, може бути оскаржене і має бути оскаржене Вами при наявності вагомих на те підстав. Якщо Вас не задовольнить і подальше рішення апеляційного суду скарга подається до суду касаційної інстанції. Так чи інакше, якщо суд не зайняв Вашу сторону при первинному розгляді, впадати у відчай не варто. Ви завжди можете оскаржити його рішення до вищих інстанцій.

Апеляційна скарга до господарського суду: як скласти, куди і як подавати?

Право подачі скарги мають сторони у справі, прокурор, треті особи та особи, чиїх прав і обов’язків стосується рішення. При цьому оскаржити можна не тільки саме рішення, а й численні ухвали суду. Це можуть бути, наприклад, ухвали щодо:

 • повернення позову;

 • залишення заяви без розгляду;

 • направлення позову за підсудністю;

 • затвердження мирової угоди;

 • відмови прийняти додаткове рішення або ухвалу;

 • виправлень і доповнень в рішеннях, ухвалах суду;

 • інших передбачених законом рішень.

Порядок подачі апеляції в господарському судочинстві досить простий. Вона подається у місцевий господарський суд, а той, у свою чергу, протягом 3 днів направляє скаргу разом із матеріалами справи до суду апеляційного.

Терміни на оскарження рішення суду становлять 10 днів з дати його оприлюднення, а для ухвали 5 днів. При цьому обчислення строку починається з моменту оголошення рішення. Якщо в засіданні були зачитані лише вступна та резолютивна частини рішення термін оскарження такого документа буде відраховуватися з дня підписання повного тексту документа, оформленого відповідно до вимог законодавства.

Якщо терміни подачі скарги порушені суд приймає рішення про її повернення, крім випадків, коли є підстави для поновлення строків і заявник просить суд прийняти їх до уваги.

Особливу увагу слід приділити не лише процедурі подачі скарги, а й самому документу. Він повинен відповідати формі, передбаченій законом: містити необхідні реквізити і додатки. Якщо ці вимоги будуть порушені, скаргу не буде розглянуто. Копії скарги, а також доданих до неї документів повинні бути направлені іншій стороні у справі, прокурору, і без дотримання цього пункту скарга також не може бути розглянута. В цьому Вам зможе допомогти досвідчений адвокат у господарських спорах. Спеціаліст правильно і швидко складе заяву, не тільки дотримуючись правил її оформлення, а й вигідно викладаючи аргументи, з посиланням на закони та судову практику. Вам знадобиться адвокат і в тому випадку, коли на скаргу, що надійшла від протилежної сторони по справі, потрібно скласти відгук, іншими словами обґрунтоване спростування аргументів опонента.

Касаційне оскарження рішень господарського суду: що до чого?

Якщо прийняте в апеляції рішення з господарського спору не задовольняє сторону, законом передбачено ще одну можливість оскарження рішення місцевого господарського суду в касації, а також можливість касаційного оскарження рішення апеляційного суду. Подається така скарга в апеляційний суд, який розглянув скаргу в апеляції. Термін на подачу касаційної скарги 20 днів з моменту набрання законної сили рішенням апеляційного суду. Вимоги до форми касаційної скарги, в принципі, аналогічні тим, що пред’являються до скарги апеляційної, однак, є важлива відмінність в самому змісті. У касації не допускається посилання на недоведеність обставин справи. Скласти скаргу, яка б не зачіпала цю тему і одночасно була б досить переконливою для суду вкрай складне завдання, з яким також під силу впоратися лише професійному адвокату.

Досвідчений адвокат запорука успішності розгляду справи в суді!

Якщо говорити про важливість участі адвоката в складанні апеляційної і касаційної скарги, а також здійсненні захисту інтересів клієнта в суді під час їх розгляду, то його роль важко переоцінити. Розгляд спору в місцевому суді це перш за все пояснення сторонами обставин справи, подача та витребування доказів. Але апеляційний та касаційний розгляд проходить значно стрімкіше і тому вимагає максимальної концентрації і готовності надати суду потрібний аргумент в потрібний момент. Здійснюючи захист своїх інтересів самостійно, не маючи належних знань і досвіду, Ви ставите себе в дуже ризиковане становище. Практика показує, що спочатку апеляційний і касаційний суди більше схильні до підтримки рішень місцевих судів, тому заявник повинен бути готовий переконати їх у зворотному.

Компанія «Слинько та партнери» надає якісні юридичні послуги бізнесу і фізичним особам протягом багатьох років, тому адвокати Компанії можуть гарантувати максимально позитивний результат у справі за їх участю. В арсеналі наших адвокатів безліч перевірених і ефективних юридичних механізмів і конструкцій, алгоритмів, що дозволяють скоротити час розгляду справи судом до мінімуму і досягти при цьому бажаного результату. Фахівці Компанії допоможуть Вам скласти апеляційну або касаційну скаргу, зібрати необхідні документи, а також забезпечать захист Ваших інтересів в господарському суді будь-якої інстанції. Ми не просто виконуємо окремі завдання, ми гарантуємо комплексний супровід справи і прийняття всіх можливих юридичних заходів, в яких виникне необхідність під час розгляду скарги.

  Вимоги до змісту бухгалтерських документів: основні реквізити

Чому клієнти довіряють Компанії «Слинько та партнери»?

Секрет нашого успіху в довірі наших клієнтів, але ця довіра не випадковість. Вона досягнута нами сумлінною працею і професійним ставленням до роботи. Сотні виграних суперечок, мільйони гривень відшкодованого клієнтам збитку. Це стало можливим завдяки високому рівню кваліфікації наших адвокатів, їх багатому практичному досвіду і націленості виключно на позитивний результат. Кожен клієнт, який звернувся до Компанії за допомогою, отримує гарантію:

 • якості послуг, що надаються;

 • отримання бажаного результату;

 • максимально зручних умов співпраці (обговорюються з кожним клієнтом індивідуально).

Наші адвокати готові приступити до виконання поставлених завдань негайно, тому не очікуйте вдалого моменту телефонуйте нам прямо зараз!

Компанія «Слинько та партнери» Ваш надійний юридичний супутник!

 • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
 • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
 • Ми гарантуємо високу якість послуг.
 • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
 • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.