Після отримання платником податків податкового повідомлення-рішення:
платник податків може погодитися із рішенням контролюючого органу та сплатити визначені ним суми податкових зобов’язань та/або штрафних санкцій (тобто рішення залишається без оскарження);
платник податків може оскаржити податкове повідомлення-рішення.
Як показує практика, найбільш ефективною формою оскарження податкового повідомлення-рішення являється судове оскарження податкового повідомлення-рішення.
Підставою винесення податкового повідомлення-рішення за результатами перевірки є акт перевірки.
Боротьба з мінімізацією податкового навантаження за рахунок угод з проблемними контрагентами на протязі багатьох років складає пріоритетний напрямок діяльності податкових органів. Як правило, щодо таких угод, в акті перевірки, контролюючим органом будується висновок про відсутність факту реального здійснення господарських операцій.
Нами напрацьована практика оскарження результатів податкової перевірки, де предметом доведення є реальність здійснення господарських операцій. Податковий адвокат, який приймає участь в суді, доводить реальність вчинення господарських операцій за допомогою документів та інших даних, що підтверджують здійснення господарської операції, яка відображена в податковому обліку, з урахуванням специфіки кожної господарської операції – умов перевезення, зберігання товарів, змісту послуг, що надаються тощо.
Відстоюючи інтереси платника податків в суді ми враховуємо судову практику, що склалася з питань, що входять до предмету спору.
Аналіз судової практики по податковим спорам змушує зробити висновок, що чим більше у платника податків документів та інформації, підтверджуючих проявлену ним необхідну обачність при виборі контрагента, тим вища ймовірність того, що податкові донарахування у зв’язку з виявленням у контрагента ознак фіктивності будуть скасовані судом.