• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Пам’ятка платнику ПДВ, чию податкову накладну заблокувала ДФС

Пам’ятка платнику ПДВ, чию податкову накладну заблокувала ДФС

Усі бухгалтери, які мають справу з ПДВ, вже не перший рік намагаються навчитися жити та працювати з таким явищем, як блокування податкових накладних. Адже якщо фіскали блокують внесення відомостей до Єдиного реєстру податкових накладних, то це веде за собою ланцюжок негативних наслідків. Так, наприклад, платник ПДВ не звільняється від обов’язку своєчасно нарахувати та сплатити податкові зобов’язання, навіть не дивлячись на те, що реєстрація податкової накладної була зупинена, а покупець товару / послуги втрачає підставу для нарахування податкового кредиту. Про те, скільки знадобиться бухгалтеру сил і часу, щоб ліквідувати цю проблему, говорити й зовсім не доводиться.

Але, насправді не все так страшно. Спробуємо розібратися, що ж таке насправді «система блокування податкових накладних» і скласти алгоритм боротьби з нею.

Законодавча складова

Крім настільної книги будь-якого бухгалтера – Податкового кодексу України, питання, що стосуються зупинки реєстрації ПН/РК врегульовані КМУ в порядках, затверджених Постановою №117 від 21.02.2018 року. Власне цим нормативним актом затверджено три порядки, що стосуються: зупинки реєстрації податкових накладних (далі – Порядок зупинки реєстрації ПН), роботи відповідних комісій органів фіскальної служби та оскарження рішень цих комісій.

Але, перш, ніж дізнатися, як розблокувати податкову накладну, спробуємо розібратися, як вона блокується.

Алгоритм реєстрації / блокування податкової накладної:

1. Складання податкової накладної та надсилання її на реєстрацію.

2. Попередня перевірка податкової накладної. Показники для перевірки шукаємо в Порядку зупинення реєстрації ПН. Тут можуть бути два варіанти:

– відповідає показникам (тоді ПН потрапляє до Єдиного реєстру податкових накладних);

– не відповідає показникам (тоді дивимося наступний пункт).

3. Моніторинг ПН за критеріями ризику платника податків і здійснених ним операцій, а також розгляд його позитивної податкової історії. Знову маємо два варіанти:

  Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням

– податкова накладна проходить моніторинг і потрапляє до Єдиного реєстру податкових накладних;

– податкова накладна не проходить моніторинг та її реєстрація блокується. У цьому випадку платник податків отримує: квитанцію про зупинку реєстрації та пропозицію написати пояснення, а також надати копії документів. При поданні належно оформлених зазначених документів є ймовірність проведення реєстрації.

Як відбувається фіскалами блокування ПН, ми трохи дізналися. Тепер спробуємо розібратися, як їх розблокувати.

Алгоритм розблокування податкових накладних:

1. Подати до фіскальної служби в електронному вигляді необхідне пояснення і документи. Їх перелік визначений пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації ПН, а форму подачі ДФС розміщує на своєму веб-порталі в розділі «Електронна звітність».

2. Надану інформацію розглядають спеціально створені в фіскальних органах комісії. Вони й приймають рішення про можливість реєстрації податкової накладної. На обласному рівні розглядаються пояснення та копії документів, якщо в податковій накладній обсяг постачання не перевищує 30 млн грн Інші ПН, в яких обсяг постачання понад 30 млн грн, направляються далі на розгляд комісією центрального рівня. На регіональному рівні розгляд триває 5 робочих днів, а центральна комісія може приймати рішення 7 робочих днів.

3. Подача скарги на рішення, у разі якщо комісія відмовила в реєстрації податкової накладної. Подати скаргу можна в електронному вигляді. Одержувач: ДФС України. Термін подачі обмежений десятьма календарними днями після набрання законної сили рішенням комісії. ДФС вирішує: задовольнити скаргу, не задовольнити або залишити без розгляду. У разі негативного рішення фіскалів, платник має право звернутися до суду.

4. Скористатися правом подачі в регіональне управління ДФС таблиці даних можна навіть без факту блокування податкових накладних. Якщо таблиця буде прийнята фіскальною службою, то в майбутньому реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування за вказаними в ній операціями буде набагато простішою, можливо без блокування.

  Апеляційне та касаційне оскарження рішень господарського суду – завдання для професійного адвоката!

Підсумовуємо: розблокування податкової накладної справа досить непроста, але вона вирішується. Та все ж краще, перед реєстрацією, зайвий раз перевірити всі реквізити податкової накладної, а також підтверджуючих документів і спокійно працювати далі.

Корисну інформацію по даній темі можна також знайти перейшовши на сторінку

Швидкий пошук: Реєстрація податкових накладних

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.