• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Як оскаржити рішення адміністративного суду? Досвідчений адвокат в адміністративних справах допоможе!

Як оскаржити рішення адміністративного суду? Досвідчений адвокат в адміністративних справах допоможе!

У віданні адміністративних судів знаходяться справи, в яких державний орган виступає в якості відповідача. В них оскаржуються рішення органів державного або місцевого управління. Порядок розгляду адміністративних справ регламентується Кодексом адміністративного судочинства України.

Звернувшись до адміністративного суду, фізична або юридична особа може:

 • оскаржити неправомірні дії посадових осіб;

 • опротестувати рішення податкової інспекції або інших контролюючих органів;

 • оскаржити постанови про накладення адміністративних стягнень.

У яких випадках можливо оскаржити рішення суду?

Якщо після розгляду справи в суді першої інстанції було винесено рішення, що не задовольняє позивача, він може оскаржити таке рішення суду. При цьому представником позивача може виступати особа, яка не брала участі в попередньому етапі розгляду справи. Такий порядок оскарження судових рішень дозволяє нам підключатися до захисту Ваших інтересів на будь-якій стадії процесу. Навіть якщо Ви звернулися до нас вже після того, як суд першої інстанції виніс рішення не на Вашу користь, часто вдається змінити ситуацію, грамотно опротестувавши його.

Щоб опротестувати рішення суду, потрібно скласти апеляційну скаргу. Вона подається з дотриманням терміну подачі апеляції і може мати різні підстави. Наприклад, Ви можете подати апеляцію, якщо:

 • в ході розгляду справи порушені правові норми;

 • суд невірно встановив обставини справи;

 • рішення суду не відповідає встановленим фактам;

 • не всі позовні вимоги отримали належне задоволення.

Надалі, якщо розгляд справи в апеляційному суді не приніс потрібних результатів, може бути подана касаційна скарга.

Коли необхідна правова допомога адвоката?

Щоб написати апеляційну скаргу, яка буде прийнята до розгляду і допоможе домогтися потрібного результату, необхідно не просто володіти юридичними знаннями, а й мати великий практичний досвід в тій сфері, до якої відноситься справа. Без допомоги адвоката не обійтися і в подальшому, адже результатом оскарження може стати фактично повторний розгляд справи (дослідження доказів, допит свідків і т.д.). Крім того, може виникнути необхідність досягати потрібного рішення в суді вищої інстанції, шляхом подачі касаційної скарги.

  Платник єдиного податку: чи можливі платежі електронними грошима?

Однак складність оскарження рішень суду в адміністративних справах полягає не тільки в процедурних моментах, але і в безпосередній участі в судових засіданнях. Фактично Вашим опонентом у справі виступає держава, в особі того чи іншого органу. Візьмемо найбільш розповсюджену ситуацію суперечки з податковою з приводу податкових повідомлень-рішень. Якщо Ви не задоволені рішенням суду першої інстанції, який визнав повідомлення-рішення податкової законним і обґрунтованим, і подаєте скаргу у вищі суди, не сподівайтеся, що дивлячись на вашу мужність, представники органу ДФС просто відступлять або стануть сторонніми спостерігачами. Зовсім навпаки. Для відстоювання своєї позиції з боку податкової будуть задіяні юристи з досвідом, Ваша податкова історія або Вашого підприємства буде переглянута і вивчена в дрібницях. У засіданні представник податкової намагатиметься поставити Вас в глухий кут несподіваним клопотанням або наданням нових доказів, що вказують на Вашу неправоту. Будь-який невірний чи неточний крок, не зважене слово, найменше процесуальне порушення дасть податківцям можливість витлумачити це на свою користь. Одночасно на роботу Вашого бізнесу може спричинятися незаконний тиск з метою схилити Вас до відкликання апеляції або касації. Так чи інакше, протистояти кваліфікованим податковим фахівцям самостійно буде дуже непросто, і підготуватися до цього протистояння потрібно максимально ґрунтовно. Адже якщо спір буде програний, фіскали отримають вагомий козир проти Вашого бізнесу. У свою чергу, зустрівши потужну, обґрунтовану юридичну відсіч, вони, швидше за все, не захочуть мати справу з Вами надалі і вже точно не стануть пред’являти необґрунтованих вимог.

Ще одним важливим моментом є те, що в адміністративних справах, незалежно від інстанції, суд охочіше займає позицію Вашого опонента, адже той представляє державу. І хоча закон вимагає від суду неупередженості, Вам будуть потрібні чималі зусилля для того, щоб переконати його у своїй правоті. Особистого досвіду, пояснень свідків, емоцій і нічим не обґрунтованих звинувачень тут буде замало. Більш того, вони будуть недоречні. У таких справах важливий професійний підхід, глибокі знання в сфері права та економіки, а також багатий досвід участі в подібних суперечках. Саме тому, для досягнення успіху в суді, Вам потрібен адміністративний адвокат.

  Податкові перевірки зовсім не страшні, якщо Ваші інтереси представляє професійний адвокат!

Наші адвокати ретельно вивчать всі матеріали по Вашій справі і складуть апеляційну або касаційну скаргу так, щоб домогтися потрібного рішення, а в подальшому зможуть представити Ваші інтереси в суді, відстоюючи позицію, викладену в скарзі.

Переваги нашої Компанії

Адвокати Компанії «Слинько та партнери» спеціалізуються на захисті інтересів підприємств і фізичних осіб-підприємців, працюють в сфері права вже понад двадцять п’ять років, включаючи роботу на державних посадах в різних контролюючих (в тому числі податкових) і правоохоронних органах країни. Ми допоможемо Вам захистити інтереси Вашого бізнесу в судовому спорі з податковими органами або оскаржити дії інших контролюючих органів.

Зверніться до нас, і професійні юристи докладуть усіх зусиль, щоб оскаржити рішення суду і добитися винесення вердикту на Вашу користь.

Не чекайте потрібного моменту, звертайтеся за допомогою вже зараз, зателефонувавши за номерами, вказаними на цьому сайті.

Компанія «Слинько та партнери» ми завжди раді допомогти Вам!

 • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
 • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
 • Ми гарантуємо високу якість послуг.
 • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
 • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.