• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Податкові перевірки зовсім не страшні, якщо Ваші інтереси представляє професійний адвокат!

Податкові перевірки зовсім не страшні, якщо Ваші інтереси представляє професійний адвокат!

Податкові перевірки вже давно стали для бізнесу синонімом катастрофи. Але насправді таке негативне ставлення до них, в першу чергу, викликано браком знань. Це й не дивно. Податкове законодавство налічує тисячі документів: законів і підзаконних актів, інструкцій, положень, листів і рекомендацій ДФС. Повноцінно займатися бізнесом не вийде, якщо всі сили підприємець буде витрачати на моніторинг останніх змін в законодавстві, а також вивчення основ податкового права. Цим повинен займатися фахівець адвокат з податкового права. Проте, кожному бізнесмену, рівно як і пересічному громадянину, не завадить знати про те, що ж із себе представляє податкова перевірка, і які види перевірок існують.

Види податкових перевірок

Для початку розберемося з тим, що ж таке податкова перевірка і для чого вона використовується. Податкова перевірка це дія, що виконується співробітниками ДФС з метою контролю дотримання податкового законодавства країни. Суть будь-якої податкової перевірки полягає в співставленні даних тих, які були надані в органи ДФС під час здачі звітності та тих, що фактично мають місце. Об’єктом дослідження, у даному випадку, для податківців стають різні грошові і товарні документи, декларації, накладні, товарно-касові накладні, дані реєстрів, а також показники зняті, наприклад, з РРО. За наслідками перевірки складається акт, в якому вказуються виявлені порушення або вказується на їх відсутність.

В цілому перевірки податкової можна розділити на такі види:

Документальна перевірка

Що таке документальна податкова перевірка? Це аналіз, який проводиться не тільки на підставі звітності, а й на підставі первинних документів про господарську діяльність підприємства, бухгалтерської звітності і т.д. Його мета контроль достовірності наданої ДФС інформації, своєчасності її надання та повноти, перевірка дотримання валютного законодавства.

Цей вид перевірок ділиться на підвиди: планова податкова перевірка (виключно згідно з графіком податкової) і позапланова податкова перевірка. Підстави для останніх суворо обмежені законом. Це може бути, наприклад, отримання даних про наявність порушень валютного, податкового чи іншого законодавства, пропущення термінів подачі декларації, або випадки, коли платником податку поданий уточнюючий розрахунок з податку за той період, який вже перевірявся податковою, а також інші випадки прямо передбачені Податковим кодексом.

  Суд з банком: що робити?

За місцем проведення (з виїздом на місце або без такого) документальна перевірка може бути виїзною або невиїзною, наприклад, позапланова невиїзна перевірка або планова виїзна перевірка.

Також існує такий підвид документальної перевірки, як документальна невиїзна позапланова електронна. Вона проводиться на підставі заяви платника податків.

Терміни для проведення перевірок, як планових, так і позапланових суворо обмежені законом, тому будь-яке їх порушення (безпідставне затягування перевірки) це пряме порушення прав платника податків. На такі випадки необхідно реагувати і оскаржувати дії перевіряючих.

Камеральна перевірка

Перевірка власне податкової звітності, що проводиться в будівлі ДФС по базі даних податкових декларацій, інформації електронної системи адміністрування ПДВ, а також даних різних державних реєстрів. Метою перевірки є контроль за своєчасністю подання декларацій, а також реєстрації податкових накладних та внесення коригування до поданих документів. Ні згоди платника податків, ні спеціального направлення на перевірку, ні присутності підприємця під час її проведення не потрібно. В податкову можуть витребувати необхідні документи, але виключно після початку перевірки.

Фактична податкова перевірка

Цей вид перевірок проходить за місцем знаходження юридичної особи / фізичної особи, а також за місцем фактичного здійснення ними господарської діяльності або за місцем знаходження об’єкта, що перевіряється з числа об’єктів, що належать платнику податку. Мета оцінка правильності розрахунків, обороту готівки, правильності оформлення працівників і т.д.

Фактична перевірка не вимагає попередження платника податків.

Важливо пам’ятати, що перевірки можуть здійснювати лише центральний, міста Києва та обласні органи Державної фіскальної служби.

Участь адвоката під час перевірки податкової допоможе уникнути втрат!

Описані вище характеристики різних видів податкових перевірок лише «верхівка айсберга». У кожному з них співробітники податкової мають різні повноваження і права, порушення меж яких може стати підставою для оскарження їх дій в судовому порядку і визнання результатів перевірки недійсними. Саме тому, в разі отримання повідомлення про плановану перевірку (до слова сказати, таке повідомлення має надійти підприємцю або підприємству завчасно, і це теж дуже важливий нюанс), а також в разі появи на порозі Вашої фірми контролерів (податківців) кращим виходом із ситуації стане звернення до досвідченого адвоката. Якщо перевірка планується, то фахівець допоможе виявити і усунути недоліки, підготувати і впорядкувати документацію та звітність підприємства таким чином, що податкова не знайде порушень. Якщо ж перевірка вже почалася, адвокат проконтролює процес її проведення і не допустить порушення Ваших прав та інтересів.

Компанія «Слинько та партнери» надає юридичні послуги бізнесу та ФОП протягом багатьох років. І ми сміливо можемо заявити тільки про професійний підхід до виконання своїх зобов’язань перед клієнтами. За час роботи в арсеналі наших фахівців з’явилися десятки відпрацьованих механізмів захисту клієнтів, юридичних конструкцій і алгоритмів рішень для різних ситуацій будь-якої складності. На рахунку нашої Компанії десятки успішних постійних клієнтів, які скориставшись нашими послугами одного разу, не захотіли залишати нас.

  Реєстрація податкових накладних. Характерні помилки та проблеми

Тим, хто вважає, що суперечки з податковою безглузді, ми можемо з упевненістю сказати, що вони помиляються. Незважаючи на те, що в ДФС працює багато досвідчених податківців – фахівців щодо перевірок, все ж порушення ними допускаються із високою регулярністю, причому дуже часто для виконання плану або показника. Проте, суд не буде підтримувати фіскалів, якщо оскаржуючи їх дії, Ви надасте досить вагомі докази їх неправоти і обґрунтуєте свою позицію законом. Звичайно, щоб це зробити, потрібні масштабний досвід і глибокі знання.

Фахівці Компанії «Слинько та партнери» юристи і адвокати з багаторічним стажем роботи, в тому числі в податкових органах, які мають освіту в сфері права та економіки, що зарекомендували себе справжніми знавцями своєї справи. Вони з легкістю допоможуть підготувати підприємство до проведення будь-якої перевірки, підготують письмову розгорнуту відповідь на запит податкової, забезпечать правовий супровід перевірки і зможуть представити інтереси клієнта в податкових органах. У підсумку, клієнт позбавляється від необхідності самостійно вступати в суперечку з представниками податкової, контролювати проведення перевірки, відставляючи бізнес на другий план, «викроювати час» для численних візитів до фіскалів.

В результаті повторимо вже сказане вище Вам потрібен адвокат і тоді Ви зможете уникнути втрат!

Чому варто довірити юридичні проблеми бізнесу Компанії «Слинько та партнери»? В чому вигода?

Наша команда виключно кваліфіковані юристи і адвокати. Ми звикли працювати «на совість» і досягати поставлених цілей. Ми завжди ставимо інтереси клієнта понад усе і добиваємося найкращих результатів. Саме тому нам довіряють. Кожен клієнт Компанії, у вирішенні будь-якого питання, отримує від нас гарантію:

якості;

оперативності;

ефективності;

справедливої вартості послуг.

Якщо Вам потрібен дійсно хороший адвокат, який володіє всіма тонкощами спілкування з податковою, розбирається в хитросплетіннях податкового законодавства і готовий прийти на допомогу в будь-яку хвилину Ви відвідали потрібний сайт! Не втрачайте дорогоцінного часу і телефонуйтеь нам прямо зараз.

Компанія «Слинько та партнери» впевненість, надійність, результат!

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.