• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Реєстрація податкових накладних. Характерні помилки та проблеми

Реєстрація податкових накладних. Характерні помилки та проблеми

Реєстрація податкових накладних проводиться відповідно до певних правил і вимог зазначених у Порядку КМУ №1246 від 29.12.2010г.

Реєстрація податкових накладних передбачає відображення господарської діяльності підприємством при проведенні операцій. Реєстрація має проводитися не тільки в разі співпраці з платником ПДВ, але і в разі:

 • співробітництва з нерезидентами;
 • проведення операцій звільнених від ПДВ.

Особлива категорія: виконання чинної угоди про розподіл продукції (оподаткування інвестора під час виконання угоди). У зазначеному випадку ПН також підлягає реєстрації.

В одній ПН реєструється одна подія з контрагентом.

Як не потрапити під штрафні санкції?

Щоб не отримати штраф за прострочення або неправильне оформлення ПН, необхідно знати, як реєструвати податкові накладні правильно. Реєструвати ПН необхідно вчасно і оформляти відповідно до постанови КМУ №1246 від 29.12.2010г. Для цього підприємства використовують різне програмне забезпечення і сервіси:

 • Medoc;
 • IFin;
 • Арм-звіт плюс;
 • Соната;
 • Приват 24.

Кожен з перерахованих вище сервісів, має свої переваги і недоліки. Арм-звіт плюс, Medoc, IFin і Соната, є платним програмним забезпеченням, що працює на основі особистих електронних ключів. Приват24 це безкоштовний сервіс для реєстрації ПН.

Терміни реєстрації встановлені ПКУ

В п.201.10 ст.201 ПКУ встановлено граничний термін реєстрації ПН:

 • податкова подія, що виникла з 1 по 15 число, має бути заведена в базу з 16 по 30-31 число місяця, в якому подія виникла;
 • податкова подія, що виникла з 16 по 30-31 число, має бути заведена в базу з 1 по 15 число місяця, наступного за виникненням податкової події.

Зазначені строки поширюються і на реєстрацію розрахунків коригування, але стосовно РК, спрямованих на зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг постачальнику ситуація інша: вони реєструються не пізніше 15 днів (з урахуванням вихідних і свят) з дня отримання розрахунку.

Якщо термін реєстрації ПН пройшов, податкова служба застосовує штрафні санкції до підприємства.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН

Штраф за невчасно зареєстровану податкову накладну визначається кількістю прострочених днів (в разі самостійної реєстрації):

 1. 1-15 днів: 10% від зазначеної в ПН суми ПДВ.
 2. 16-30 днів: 20% від зазначеної в ПН суми ПДВ.
 3. 31-60 днів: 30% від зазначеної в ПН суми ПДВ.
 4. 61-365 днів: 40% від зазначеної в ПН суми ПДВ.

Штраф за невчасно зареєстровану податкову накладну, в разі виявлення прострочення контролюючими органами, передбачено в розмірі 50% від суми ПДВ відображеної в незареєстрованій податковій накладній, за умови перевищення терміну реєстрації вище граничного, а саме 366 днів.

Найбільш поширені причини реєстрації ПН в ЄРПН несвоєчасно

Несвоєчасна реєстрація податкової накладної в єдиному реєстрі є однією з основних проблем підприємств. Порушення може мати місце не лише з причини суб’єктивного фактора, а також через катастрофічно малий реєстраційний ліміт.

Реєстраційний ліміт це сума, в межах якої можливо зареєструвати ПН.

У разі нестачі реєстраційного ліміту, підприємець або бухгалтер повинен поповнити електронний спецрахунок підприємства. Бувають випадки, коли грошові кошти несвоєчасно «трансформуються» в реєстраційний ліміт і тоді виникає прострочення реєстрації. Внаслідок цього, з боку контролюючих органів ініціюється фінансова відповідальність: як правило видаються акти про результати камеральних перевірок та податкові повідомлення – рішення про накладення штрафів.

Корисну інформацію по даній темі можна також знайти перейшовши на сторінку

Швидкий пошук: Реєстрація податкових накладних

  Нікчемні правочини у податковій практиці: улюблений аргумент службових осіб ДФС
 • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
 • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
 • Ми гарантуємо високу якість послуг.
 • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
 • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.