Реєстрація податкових накладних проводиться відповідно до певних правил і вимог зазначених у Порядку КМУ №1246 від 29.12.2010г.
Реєстрація податкових накладних передбачає відображення господарської діяльності підприємством при проведенні операцій. Реєстрація має проводитися не тільки в разі співпраці з платником ПДВ, але і в разі:
Особлива категорія: виконання чинної угоди про розподіл продукції (оподаткування інвестора під час виконання угоди). У зазначеному випадку ПН також підлягає реєстрації.
В одній ПН реєструється одна подія з контрагентом.
Щоб не отримати штраф за прострочення або неправильне оформлення ПН, необхідно знати, як реєструвати податкові накладні правильно. Реєструвати ПН необхідно вчасно і оформляти відповідно до постанови КМУ №1246 від 29.12.2010г. Для цього підприємства використовують різне програмне забезпечення і сервіси:
Кожен з перерахованих вище сервісів, має свої переваги і недоліки. Арм-звіт плюс, Medoc, IFin і Соната, є платним програмним забезпеченням, що працює на основі особистих електронних ключів. Приват24 – це безкоштовний сервіс для реєстрації ПН.
В п.201.10 ст.201 ПКУ встановлено граничний термін реєстрації ПН:
Зазначені строки поширюються і на реєстрацію розрахунків коригування, але стосовно РК, спрямованих на зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг постачальнику ситуація інша: вони реєструються не пізніше 15 днів (з урахуванням вихідних і свят) з дня отримання розрахунку.
Якщо термін реєстрації ПН пройшов, податкова служба застосовує штрафні санкції до підприємства.
Штраф за невчасно зареєстровану податкову накладну визначається кількістю прострочених днів (в разі самостійної реєстрації):
Штраф за невчасно зареєстровану податкову накладну, в разі виявлення прострочення контролюючими органами, передбачено в розмірі 50% від суми ПДВ відображеної в незареєстрованій податковій накладній, за умови перевищення терміну реєстрації вище граничного, а саме 366 днів.
Несвоєчасна реєстрація податкової накладної в єдиному реєстрі є однією з основних проблем підприємств. Порушення може мати місце не лише з причини суб’єктивного фактора, а також через катастрофічно малий реєстраційний ліміт.
Реєстраційний ліміт – це сума, в межах якої можливо зареєструвати ПН.
У разі нестачі реєстраційного ліміту, підприємець або бухгалтер повинен поповнити електронний спецрахунок підприємства. Бувають випадки, коли грошові кошти несвоєчасно «трансформуються» в реєстраційний ліміт і тоді виникає прострочення реєстрації. Внаслідок цього, з боку контролюючих органів ініціюється фінансова відповідальність: як правило видаються акти про результати камеральних перевірок та податкові повідомлення – рішення про накладення штрафів.
Корисну інформацію по даній темі можна також знайти перейшовши на сторінку