Ефективність діяльності підприємств, їх прибутковість і організаційна форма безпосередньо залежать від діючої в країні податкової системи. Під податковою системою слід розуміти сукупність всіх передбачених законодавством податків, незалежно від того прямі вони чи непрямі, загальнодержавні або діють тільки на місцевому рівні. Сума податку, який юридична або фізична особа-підприємець повинна сплатити, залежить від податкових ставок, для тієї чи іншої форми підприємства, а також від наданих державою для різних видів діяльності пільг.
Для забезпечення прибутковості підприємства, рекомендується перед здійсненням тих чи інших дій, укладенням договору або підписанням контракту, проводити розрахунки податків і зборів, які потрібно буде сплатити при їх здійсненні. Такі нескладні підрахунки дозволять визначити наскільки податкове навантаження може зменшити підсумковий прибуток, і чи отримає взагалі організація дохід після виконання податкових зобов’язань. Отримані цифри допоможуть прийняти рішення про необхідність проведення операції, якщо податкове навантаження за підсумками її проведення може виявитися більшим, ніж передбачуваний дохід.
Нескладні розрахунки, про які йдеться вище, є початковим рівнем податкового планування. Ці розрахунки не допоможуть зменшити податкові витрати, за допомогою них можна тільки прогнозувати кінцевий результат операції. А ось професійне планування дозволить зменшити податкове навантаження на підприємство.
Податкове планування в організації – це законний спосіб скоротити податкові платежі шляхом використання наданих законодавством можливостей для платників податків (пільги, прогалини законодавства) за допомогою яких проводиться оптимізація діяльності підприємства і його методів ведення аудиту та обліку. Як правило, під податковим плануванням розуміють діяльність суб’єкта оподаткування спрямовану на максимальне скорочення податкових витрат.
З даного визначення можна сформувати основну мету планування – побудова найбільш ефективної моделі діяльності, яка б дозволила зменшити податкове навантаження на організацію.
Основні методи оптимізації податкових витрат включають:
• застосування можливостей законодавства;
• використання передбачених пільг;
• вибір оптимальної організаційної форми;
• найбільш раціональне структурування господарської діяльності;
• використання офшорів.
У той же час, планування податків на підприємстві – це діяльність, яка одночасно відноситься до економічної і правової сфер. І складності, з якими вона пов’язана, мають саме правове походження. У законодавстві існують прогалини, які часто не дозволяють чітко зрозуміти, чи є діяльність організації, спрямована на зменшення податків, законною. Не виключена реакція з боку контролюючих органів, які, як правило, не заохочують дії, спрямовані на зниження податкового навантаження. Тому слід врахувати, що податкове планування тягне за собою деякі ризики. Не є вирішенням проблеми і суди, оскільки вони одні і ті ж дії суб’єктів оподаткування в різних випадках кваліфікують по різному.
Виходячи з вищесказаного, планування податків є складною і комплексною діяльністю, при проведенні якої не обійтися без професійних юридичних і економічних консультацій. Допомога фахівців дозволяє мінімізувати супутні ризики і отримати від господарської діяльності підприємства максимальний прибуток.
Надання вищезазначених послуг спеціалізованими компаніями має свої плюси:
• в залежності від ситуації можливе разове замовлення чи постійна співпраця;
• не потрібно наймати постійних співробітників для проведення податкового планування;
• послуги надаються тільки кваліфікованими, вузькоспеціалізованими професіоналами.
У таких випадках підприємство може скористатися аутсорсинговими послугами з планування.
Замовивши проведення податкового планування у «Slinko & Partners», Ви отримаєте допомогу від професіоналів:
• з більш ніж 25-ти річним досвідом роботи в сфері права;
• які спеціалізуються на юридичних послугах для бізнесу;
• мають в своєму арсеналі, напрацьовані практикою, ефективні рішення проблем бізнесу.