• ru
Адвокатська компанія
«Слинько та партнери»

Запит податкової визнано неправомірним – успішна практика

Запит податкової визнано неправомірним – успішна практика

Запит податкової перша звістка про те, що Вашим бізнесом наполегливо цікавиться держава. За цим можуть слідувати позапланова перевірка, вердикт про безпідставне завищення податкового кредиту та інші неприємні речі. Тому важливо якомога швидше зупинити цей процес.

Грамотної відмови (навіть якщо для неї є всі підстави) недостатньо. Адже органи ДФС можуть суб’єктивно оцінити Вашу відмову як необґрунтовану і призначити позапланову документальну перевірку.

Вихід є. Якщо запит або процедура його направлення не відповідають вимогам Податкового кодексу України (ПКУ), їхню правомірність можна оскаржити в суді.

Тоді позитивне судове рішення застрахує Вас від наказу про позапланову перевірку. Саме так адвокати Адвокатської компанії «Слинько та партнери» в черговий раз успішно захистили інтереси свого клієнта.

На яких підставах можна оскаржити запит податкової?

Запит податкової направляється тільки на підставах, передбачених ПКУ (ст. 73). При цьому в самому документі причини його направлення повинні бути чітко розписані. Якщо цього немає – це привід для відмови і оскарження.

У нашому випадку запит був відправлений на підставі «податкової інформації, яка свідчить про ймовірні ризики заниження податкового зобов’язання».

При цьому ДФС не вказала:

  • що це за інформація;

  • яким чином вона була отримана;

  • які факти свідчать про порушення клієнтом закону;

  • законність яких господарських операцій ставиться під сумнів.

У зв’язку з цим адвокати подали до суду позов про визнання неправомірності запиту і порядку його направлення.

Що судове рішення дало клієнту?

Адміністративний суд став на сторону адвокатів, визнав неправомірними і сам запит податкової, і процедуру його направлення. Що в підсумку?

Клієнт отримав законну можливість не відповідати на запит і не надавати жодних документів. При цьому у контролюючих органів немає підстав для проведення позапланової документальної перевірки.

Завдяки професійній роботі Адвокатської компанії «Слинько та партнери», атаку фіскальної служби успішно відбито, а бізнес продовжує працювати в звичному режимі.

  • Компанія «Слинько та партнери» – компанія повного юридичного сервісу для сфери бізнесу і посадових осіб.
  • Наша Компанія об'єднує фахівців з досвідом більше 25 років, включаючи досвід роботи в правоохоронних і контролюючих органах. Ми завжди достовірно прогнозуємо дії правоохоронних і контролюючих органів, що дозволяє мінімізувати ризики і знайти найбільш ефективні шляхи захисту інтересів клієнта.
  • Ми гарантуємо високу якість послуг.
  • Ми забезпечуємо зворотній зв'язок відразу після Вашого звернення і в найкоротші терміни рекомендуємо стратегію по Вашій справі або питанню.
  • У нас справедливі ціни, які відповідають якості послуг.